()

I když se hodně snažíte, pořád nejste se svojí postavou úplně spokojeni, potřebujete ji pořádně zpevnit? Těšili jste se na zimu až vyrazíte na snowboard s přáteli, ale sníh stále nikde. Každý, kdo má nějaký aktivní koníček vám potvrdí, že umět se hýbat, je půl zdraví. Je to opravdu potřeba a co si budeme povídat, slastná únava, která po nějaké akci přijde, je odměnou za tu námahu. Navíc díky novým koníčkům můžete poznat nový přátelé, což může být právě to, co zrovna potřebujete. Jaký koníček ale zvolit?

Možná máte rádi posilovny, hodinka cvičení s kámoškou s možností pozorovat zajímavé protějšky. Bohužel ale víte, že se po chvilce začnete stejně ulejvat a ve skutečnosti nevíte, jak cvičit správně, takže výsledky se pořádně nedostavily. Hromadné hodiny jógy nebo pilates jsou sice zajímavou možností, ale po nějaké době pořád stejných cviků vás můžou přestat bavit. Tak co zkusit něco trochu jiného? Trochu okořenit váš pohyb. Navíc pravidelně a s někým, kdo dohlídne na to, že nepolevujete. Co takhle zkusit něco náročnějšího, co vám zároveň pomůže, když se dostanete do úzkých? Možná jste už dříve zvažovali vyzkoušet bojové umění. V dnešní době je hodně velký boom s různými druhy sebeobrany. Ženy jsou křehké pohlaví, které se právě pro svoji křehkost musí naučit poradit si v jakékoli situaci a pracovat s tím, co mají. Často se totiž stávají obětmi, protože pachatelé vědí, že se nebudou bránit.

Judo, box, karate, tae kwon do, jiu jitsu. Které cvičení je nejlepší? Asi vždy záleží na tom, co prostřednictvím něho chcete dokázat. Hlavní je nějaké zvolit a zkusit ho, třeba zjistíte, že některé vám vyhovuje a jiné z jakéhokoli důvodu nikoli. Já se tu dnes zaměřím na poměrně mladé učení, které si už u nás našlo mnoho příznivců, a které by vás mohlo zaujmout.

sebeobrana, krav maga
zdroj: Pixabay

Krav maga neboli izraelské bojové umění. Sebeobrana, která může zachránit život. Pravdou je, že Izrael je jednou z mála zemí, která nasazuje do bojových jednotek i ženy, takže o jejich možnostech a rozvoji něco určitě vědí. Přitom základem tohoto učení je nejdříve vycítit nebezpečí, a pokud už nějaká nebezpečná situace nastane, pokusit se ji vyhnout. V případě, že to nejde, umět se ubránit. Záhy zjistíte, že jako zbraň můžete použít opravdu cokoli, ženám je obecně nepříjemné ubližovat, proto vás naučí překonat tento blok a uvažovat jen nad tím, že vám jde o život a musíte si umět poradit, protože nikdo jiný vám v té chvíli nepomůže. Zaměřujete se tak nejen na fyzickou připravenost, ale i na tu psychickou, která nás často může zradit jako první. Tak zapřemýšlejte, zda nezkusit něco nového. A zjistěte, co ve vás dřímá.

zdroj: YouTube

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?