()

Užít si volný čas bez učení je vždy skvělý nápad, musíte si ale volno rozdělit podle svých představ. Zatímco někteří dávají přednost populárním počítačových hrám, Xboxu nebo PSkám, jiní se raději soustředí na sportovní aktivity.

Sport jde neodmyslitelně ruku v ruce se zdravím, ne nadarmo se říká – „ve zdravém těle zdravý duch“. Jedná se o pořekadlo, které má nejen navnadit k pohybu, ale také uvědomění, že chceme-li něco udělat pro své zdraví, musíme mít alespoň nějakou snahu.

horolezec

Jaký je pro vás nejvhodnější sport a jak ho vybrat?

Sport je velice široký pojem, pod kterým si každý teenegar může představit něco jiného. V zásadě platí, že jakýkoli pohyb se počítá, ať už vytáhnete odpoledne kolo, kolečkové brusle nebo si dáte jen dlouhou procházku. Ať už se jedná o jakoukoli aktivitu, není vždy nutné ji vykonávat na závodní dráze, sport má především těšit, až poté trhat rekordy.

Nejčastější chybou při výběru sportu bývá, že děti jsou do něj nuceni již od útlého dětství. V dospívání si tak uvědomují, že je to vlastně nebaví, protože k danému sportu nemají žádný vztah, dělají ho jen ze zvyku, protože si to přejí rodiče. Začátky sportování v dospívání bývají složité, zatímco chlapci začínají přemýšlet o dívkách, které jsou pro ně střed veškeré pozornosti, slečny zase dávají přednost nakupování a líčení, aby byly krásné.

Při výběru sportu je především důležité, že musí bavit toho, kdo ho bude dělat. Jen málokomu se poštěstí, že si najde svůj oblíbený koníček hned napoprvé, většinou to chvilku trvá a musíte vyzkoušet mnoho aktivit. Nikdy se nenechávejte při výběru ovlivňovat okolím, k takovém sportu budete mít od začátku odpor, není také dobré chodit závodně běhat jen proto, že to dělá váš nejlepší kamarád, budete akorát zklamáni, když se vám nebude dařit stejně dobře.

Lifestyle

Přechod z dítěte do puberty bývá někdy složitější, určitě je však u každého odlišný. Toto období bývá plné nových zkušeností pro každého teenegare. Každý z nás má nastavený vlastní životní styl, který je především odvozen od situace doma, ve které vyrůstají. Jsou-li rodiče milovníci zdravotního životního stylu a budou vařit samé zdravé věci, přenáší se to i na děti, na druhou stranu pokud od malička vyrůstáte na fast foodu, je jasné, že pro vás zelenina nebo ovoce je cizí slovo.

Dospívání je komplikované období, během kterého dochází často k šikaně mezi dětmi. Škodolibost za každé kilo navíc vede hodně dětí k zdravotním komplikacím, které se samostatně způsobí, aby se líbily okolí. Na správné stravování se specializují především ženy a dívky nízkého věku, které mohou trpět poruchou příjmu potravin.

Zdravý životní styl je způsob života, který není založen na hladovění, ale pestré a vyvážené stravě a pravidelném pohybu. Rozhodnutí pro změnu životního stylu bývá první krok k lepšímu zítřku, praxe bývá mnohem složitější obzvláště pro dospívající, kteří již od malička znají samé nezdravé potraviny.

dívka

Jak změnit svůj životní styl

  • Strava – správná strava nezmění jenom naši postavu, ale také naši celkovou imunitu. S vyváženou stravou dostáváte do těla mnoho vitamínů, které vás ochrání proti různému nachlazení.
  • Psychika – že všechno začíná v hlavě ví jistě každý. Ani zdravý životní styl tomu není výjimkou. Psychika úzce souvisí se stravou, pokud jste psychicky nevyrovnaní a máme nějakou problémy, jste vystresovaní, často se zbytečně přejídáme a útěchu hledáme ve sladkém. S psychikou také souvisí i závislost na cigaretách a alkoholu, které se se stylem života neztotožňují.
  • Pohyb – mezi poslední, ale jistě stejné důležité patří i pohyb. Většina nadšenců do životního stylu chodí pravidelně do různých fitness center, kde svoji postavu zpevňují, aby byla dokonalá. Stejně tak je důležitá i obyčejná chůze. Především ženy také hodně kalorií spálí během běžného dne, kdy se točí kolem dětí nebo domácnosti.

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?