()

Vypadá to, že zima je letos mírná, ale přesto je na svazích k nalezení směs technického a přírodního sněhu. Ale na čem si sjet, když lyže ani snowboard tě nebaví…

Vyzkoušejte tyhle tři tipy, jak si zpříjemnit zimní výlet v horách. Na žádný z nich nepotřebujete speciální obuv, což je docela pecka. Prostě jdete v pohorkách po silnici a hups, už stojíte na sjezdovce. Žádné přezouvání a stažení nohy v nepohodlných botách. Všechny tři varianty jsou výborné i do freeridového terénu.

Snowskate!

Jízda na skateboardu v létě, to znamená pohodu, teplo, kámoši, dobrá hudba ve sluchátkách….prostě radost. Jenže co s kolečky, když napadne sníh? Pokud máte nějaký starší, na kterém už si tolik nezajezdíte, pak odmontujte podvozek a hodťe jej do krabice, kde si počká na jaro. Teď je na čase se poohlédnout po snowbladové lyžině. Na místo vázání umístěte skate, ještě dodat šňůrku s přezkou, kterou si to celé připnete k noze. Žádné vázání, žádné speciální boty. Dá se s ním jezdit jak na sjezdovce, tak ve volném terénu.

Existuje ještě jeden typ zimního skatu. Ten je tvořen deskou se zdviženými konci, potažený protiskluzovou gumou. Člověk má těžíště blíže ke svahu a snáze se s ním dělají triky. Ovšem pro rychlejší jízdu a správně vykrojené karvové oblouky je vhodnější první varianta.

zdroj: YouTube

Snowbike!

Přes léto jezdíte na kole a nechcete se od něj odloučit ani v zimě? Snadná pomoc. Odložte kola a místo nich si nechte namontovat lyže. Cesta nahoru je poměrně snadná, kotvu si zaháknete za sedátko. Na pomě se jede opravdu špatně, tu raději vynechte. Na sedačkové lanovce jej vteřinku ponesete v rukou, ale hned po sklopení ohrádky jej sedátkem zahákněte za její horní okraj. A dolů smýkáte zleva doprava, skáčete nebo jezdíte carvově.

zdroj: YouTube

Airboard!

Novinka posledních let, která se jen tak nevidí. A je to adrenalin, jako prase. Pokud si myslíte, že s ním nedosáhnete takové rychlosti, jako na lyžích, tak se pekelně mýlíte. Na trojdílné nafukovací matraci s pogumovaným vroubkovaným spodkem je to pořádná jízda. Doporučuji nezapomenout na helmu, protože jedete hlavou napřed.

zdroj: YouTube

Tak co, ještě si myslíte, že je v zimě na horách nuda?

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?