()

Ester Ledecká je v dnešní době jedno z nejvíce skloňovaných jmen v oblasti sportu. Ester je česká snowboardistka a alpská lyžařka. Jejím největším úspěchem jsou dvě zlaté medaile ze zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu. Jedna zlatá medaile je z super obřího slalomu v alpském lyžování a druhá, kterou získala o týden později, z paralelního obřího slalomu na snowboardu. Je tedy první ženou v historii, která získala dva nejcennější kovy na jedné zimní olympiádě s různým vybavením (lyže, snowboard). Byla již na olympijských hrách 2014 v Soči, kde se umístila na 7. příčce v paralelním obřím slalomu a na 6. příčce v paralelním slalomu.

Život mimo sport

Ester Ledecká
zdroj: FB Ester Ledecká

Ester není jediná talentovaná v rodině. Její otec je Janek Ledecký, jeden z předních českých zpěváků a skladatelů. Její dědeček je známý hokejista Jan Klapáč.

V dětství nechodila do školy a absolvovala domácí vzdělávání, poté nastoupila na gymnázium Bankovní akademie v Praze, kde roku 2014 odmaturovala. Po maturitě se rozhodla jít studovat Vysokou školu finanční a správní marketingovou komunikaci. Díky studium dokonce získala v roce 2017 cenu Matteo Baumgartena, která se uděluje sportovcům, kteří kombinují sport a studium na vysoké škole.

Úspěchy

Ester Ledecká není pouze dvojnásobnou olympijskou šampiónkou. Už jako juniorka se stala dvojnásobnou juniorskou mistryní světa ve snowboardingu. V roce 2015 získala další zlatou medaili v paralelním slalomu žen. V roce 2017 se do její sbírky přidala z mistrovství světa další zlatá medaile z paralelního obřího slalomu a stříbro z paralelního slalomu.

Celkové hodnocení paralelních disciplín ve Světovém poháru (snowboarding) ovládla celkem čtyřikrát. Byly to sezóny 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019.

Mimo ZOH měla Ledecká i další úspěchy na lyžích. 6. prosince 2019 zvítězila v disciplíně sjezd v Lake Louise v Kanadě. Poté další den v tom samém místě skončila čtvrtá.

Ledecká v sobotu vybojovala bronz!

Ester Ledecká v sobotním sjezdu v Garmisch-Partenkirchen získala další medailové umístění, tentokrát obsadila třetí místo. Podle Ledecké měl obrovskou zásluhu na jejím výsledku servisman Miloš Machytka, který namazal lyže přesně podle představ. V hledišti měla dokonce české zastoupení včetně rodičů a dědy. Ledecká díky tomuto úspěchu dál drží třetí místo celkového hodnocení disciplíny a má stále šanci na malý křišťálový glóbus. Důležitější než pořadí je pro ní spíše nabírání zkušeností a zlepšování sama sebe.

zdroj foto: FB Ester Ledecká

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?