()

Nejspíš to řešíte každý den a možná jste se už dostali i do bodu, kdy jste se naučili připravit si oblečení do školy den předem. Nechcete totiž ráno narychlo uvažovat nad tím, co si vzít na sebe. Dokonce když to dopředu nepromyslíte a ráno vezmete první věc, co vám přijde pod ruku, celý den pak cítíte, že si nepřipadáte dost hezky a že nejste dost „in“. Máme tu proto hned několik rad, jak si vše poskládat a možná i najít svůj styl, abyste už nic podobného nezažívali.

  1. Ukliďte si! Bude se vám lépe orientovat a vybírat.

    moda, dívka
    zdroj: Pixabay

Proberte skříň a vyhoďte věci, které nenosíte. Zdá se to jednoduché, zní tak každá druhá rada, ale věřím, že u mnoho kousků budete zvažovat, zda si je nenechat. Proto se zeptejte sami sebe, když si ráno vybíráte oblečení jsou kousky, které zastrčíte dozadu a radši zvolíte jiné? Pak pryč s nimi, vždycky najdete lepší, tak proč si nechávat ty, co se vám tolik nelíbí a zbytečně plnit skříň. Nebo máte kousky, co se vám opravdu líbí, ale už vám nesedí nebo jste až běžným nošením zjistili, že vám nejsou příjemný? Pryč s nimi, netrapte se myšlenkou, že do nich třeba zhubnete nebo, že to čas od času vydržíte. Nechte si ve skříni opravdu jen kousky, co máte ráda a budete tak vědět, že kdykoli nějaký vytáhnete nebude to špatně.

  1. Doplňte potřebně kousky…

Pokud máte probranou skříň a máte v ní jen kousky, co máte opravdu ráda, musíte už jen zjistit, s čím je sladit, přesněji co vám sluší. To zjistíte nejjednodušeji tak, že si jednotlivé kousky zkusíte a třeba ukážete kamarádce, která vám určitě ráda poradí, co k sobě jde, a co už ne. Vždy se dá navíc inspirovat u ostatních. V krámě pak najdete všechny novinky, které váš šatník určitě oživí. Nenechte se ale strhnout davem, každému opravdu nesluší a nelichotí vše, proto pokud víte, že se nosí třeba útlé nohavice, ale vy vidíte, že vás až příliš obepínají, určitě zvolte jiný kousek do svého šatníku, který bude také šik a přesně pro vás. Buďte k sobě dostatečně sebekritičtí, ale nehledejte problém tam, kde není. Vezměte s sebou na nákupy zase kamarádku, která vám řekne, jestli to tak může být. Je vždy lepší a budete se cítit sebejistější, když budete mít oporu. Navíc víc očí, víc vidí. U každého kousku ale uvažujte, budu ho mít s čím nosit? Opravdu se v něm cítím dobře?

moda, škola
zdroj: Pixabay
  1. Máte vše, teď jen najít svůj styl. Co povznést klasiku na nový level?

Kombinujte kousky, které vás třeba ani nenapadly. Tak zvaná nedbalá elegance je nikdy nestárnoucí klasika, je to snaha vypadat dobře, ale umět to něčím rebelsky rozbít. Zkuste zkombinovat tričko s oblíbeným dětským potiskem a k tomu elegantní sáčko. Nebo hezkou, a přitom jednoduchou košili s roztrhanými kalhoty a botami na podpatku. Všechno to jsou kousky, které dokážou zaujmout a stejně je v šatníku dávno máte, jen vás nenapadlo je dát dohromady.

 

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?