()

Nejde vám angličtina? Bojíte se každé zkoušky nebo dokonce maturity? Nemusíte se učit sloupečky slovíček nazpaměť, ani si psát taháky. Nezoufejte, máme pro vás 5 tipů, které vám pomohou zlepšit vaši úroveň angličtiny a to dokonce zábavným způsobem!

Seriály v angličtině

První z tipů je u mě jeden z nejosvědčenějších. Stačí sledovat váš oblíbený seriál nebo film v angličtině s anglickými titulky. Je dobré si vypisovat slovíčka, která neznáte a dosazovat si je do kontextu. Uvidíte, že po nějaké době začnete rozumět a nebude potřeba si už nic zapisovat.

Dvojjazyčné knihy

Pokud vás nebaví seriály a dáváte přednost knihám, zkuste dvojjazyčné knihy. Příběhy jsou napsané tak, že na jedné straně čtete anglický text a pokud něčemu není rozumět, podíváte se na druhou stranu, kde naleznete překlad. Můžete si pořídit například některé ze seznamu povinné četby a zabít tak dvě mouchy jednou ranou!

Kartičky

Metoda kartiček je velice známá. Pokud se tedy musíte učit například slovesa, napíšete si na jednu stranu anglické slovíčko a na druhou překlad v češtině. Můžete se tak zkoušet i s kamarády a soutěžit, kdo nasbírá víc bodů.

Konverzace s rodilým mluvčím

Zvládáte slovíčka i skladbu věty, jen je problém se rozmluvit? Na internetu jsou stránky (placené i neplacené), na kterých si můžete přes videochat nebo Skype popovídat s lidmi, kteří mluví anglicky každý den. Mluvit můžete o jakémkoliv tématu, pomůžou vám se rozmluvit, ale poradí i s výslovností.

Jazykový kurz v zahraničí

Pobytový kurz v zahraničí je poněkud dražší a dlouhodobější. Avšak jeden z nejlepších způsobů jak se učit jazyk každý den. Doporučuji alespoň měsíční pobyt nejlépe v hostitelské rodině. Vybrat si můžete z několika zemí i škol, tak aby vám kurz nejlépe vyhovoval. Získáte tak nejen zkušenosti, znalost cizího jazyka, ale také nezapomenutelné zážitky s kamarády z celého světa.

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?