()

Chtěli byste domácího mazlíčka, ale rodiče jsou proti? Nebo se bojíte, že byste na něj neměli dostatek času a chlupatý kamarád by bez vás strádal? Tak nepřestávejte číst!

Představuji vám řasokouli zelenou, roztomilou zelenou chlupatou kuličku, která se vám vejde do dlaně. Fígl je v tom, že řasokoule je ve skutečnosti rostlina, která žije v jezerech na severu. Přesto se tato rostlinka chová jako nenáročný mazlíček a bude šťastná, když se s ní každý den pomazlíte. Je totiž zvyklá, že se koulí po dně jezer, a tak když ji vyndáte, vezmete do dlaní a začnete ji koulit a tisknout (například jako když koulíte kuličku z hlíny nebo sněhu),  bude vaše řasokoule nejspokojenější. Další věc, kterou kromě vaší pozornosti potřebuje, je odstátá voda. A to je všechno!

Proč byste si řasokouli měli pořídit?

Péče o ní je opravdu minimální. Musíte jí pouze jednou za deset dní vyměnit vodu a raději ji nedávejte na přímé slunce. Pokud je to možné, dejte ji raději do stínu. Řasokouli se bude líbit jak v akváriu, tak v průhledné větší sklenici. Jaký řasokouli  připravíte domeček, je skutečně jen na vás a fantazii se meze nekladou. Navíc ji nemusíte vůbec krmit!

A proč že se máte s řasokoulí mazlit? Za prvé tak budete napodobovat pohyb, na který je zvyklá a za druhé tak udržíte její tvar. Tahle kulička má krásně hebký zelený povrch, a tak bude mít „koulení“ v dlani skvělý účinek i pro vás –odbourá váš stres a uvolní vás. Jste nervózní ze školy? Není nic lepšího než se pomazlit s vaší řasokoulí.

Řasokoule se dá pořídit v akvaristikách nebo specializovaných obchodech. Můžete si ji dokonce nechat poslat poštou z internetového obchodu, jelikož poměrně dlouho vydrží bez vody. Dalším důvodem proč si ji pořídit je to, že s vámi pravděpodobně zůstane hodně dlouho, může se totiž dožít až 95 let. Jelikož ale příliš neroste, nemusíte se obávat toho, že ji budete muset vyměňovat domeček.

Pokud vás tento zelený kamarád zaujal, mohu jen doporučit pořídit si jich hned několik. Jsou opravdu nenáročné a navíc mohou tvořit i hezkou dekoraci do bytu. Řasokoule vám nikdy úkol nesní, ani vás nepoškrábe, maximálně vás pokape vodou . A jediné co potřebuje, je vaše láska a vodní domeček, no není to skvělé?

zdroj foto: ceskestsavby.cz

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?