()
V posledních letech popularita podcastu stále více roste. Stejně jako dříve bylo pro mladistvé běžné denně sledovat videa na YouTube, dnes tuto platformu pomalu nahrazují právě podcasty. Influenceři, kteří dříve tvořili kontent na YouTube a dnes je jejich hlavní platformou Instagram, často volí jako formu sdělování obsahu podcastový pořad.

Podcast. Co je to?

Jedná se o zvukový záznam, většinou několik desítek minut, někdy však i hodinu dlouhý. Jeho prostřednictvím podcaster sděluje názory, novinky, informace nebo vede rozhovory na konkrétní téma. Výhodou pro tvůrce je, že zaznamenává pouze zvukovou stopu, nahrávání i střih jsou daleko snazší než u videa. Pro posluchače je velké plus, že při poslouchání mohou vykonávat jakoukoli činnost, stejně jako když poslouchají hudbu.

Kde můžu poslouchat?

Pro uživatele iOS jsou podcasty k nalezení přímo v iTunes. Pokud používáte Spotify, i tam jsou k nalezení přímo v aplikaci. Přímo pro podcasty je určen Pocket Casts, který je zcela zdarma.

Doporučujeme

Linka

Jistě bude všem čtenářům povědomí Karel Kovář, neboli Kovy. Společně s Terezou Salte ve zhruba hodinových dílech rozebírají aktuální témata, vždy okořeněná o humorné historky.

Proud

Pořad dalších známých influencerů Anny Šulcové a Jakuba Gulaba. I oni útočí především na horká témata ze sociálních sítí. S těmito podcasty se vejdete do půl hodiny, během které se stanete součástí přátelského „pokecu” této dvojice.

Proti Proudu

Vůbec nejposlouchanější český podcast, ve kterém Dan Tržil vyzpovídává výrazné osobnosti, které se nebály vzít život do vlastních rukou a rozběhnout se proti proudu. Nechte se jejich životními příběhy inspirovat.

3v1

Z trochu zábavnějšího soudku jsou záznamy z rádiového vysílání legendární dívčí trojice z 3v1. Rozebírají sice typicky ženská témata, z jejich známých komediálních videí už ale víme, že dokáží pobavit úplně všechny věkové kategorie.

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?