()

Internet je místo, které nás spojí se světem. Podíváme se někam, kam bychom asi nikdy nejeli, potkáme lidi, které se kterými bychom se asi nikdy nepotkali. Je to fenomén dnešní doby, nástroj komunikace, pracovní místo, obchoďák, a v neposlední řadě pro mladé lidi i možnost seznámit se se zajímavými osobnosti se zvláštními názvy, pro starší generace mnohdy nepochopitelnými.

Kdo to může být?

Pojďme si je vyjmenovat a popsat jejich „poslání“ na internetu:

  • Youtuber – mladý člověk, který přidává na server YouTube svá videa, ve kterých prezentuje především sám sebe, svůj život, názory na aktuální témata a často i různé výrobky. Setkávají se se svými fanoušky a taková setkání mohou mít i několik desítek tisíc účastníků.
  • Prankster – vytváří vtípky, videa s cílem napálit diváky, oklamat je. Snaží se diváky „nachytat“. Mnohdy používá i falešnou identitu.
  • Streamer – zabývá se specializovanými aktivitami z různých oblastí, např. módy, vaření, kosmetiky apod. Mluví se o „vlogerech“ uvedených oblastí, kteří natáčejí „hauly“
  • Let´s player – věnuje se výhradně „gamingu“, nikoliv už jen počítačových her, ale i sportovních soutěží.
  • Influencer – nebo také „meetuber“ se setkává se svými fanoušky, propaguje konkrétní výrobky. Je za to placený, a i u nás, v České republice mají influenceři své agentury, které je zastupují.

 

Značná část mladých lidí tyto osobnosti internetu zná a kdo ne, jistě si teď udělal alespoň malý obrázek o tom, s kým se můžou ve virtuálním světě setkat. Je dost možné, že brzy do seznamu přibude nějaké další jméno. Třeba to budete právě vy, kdo se prosadí ve světě online her, nákupů, videí a srandiček. Na internetu totiž, není nic nemožné. Ale pozor, internet je sice dobrý sluha, ale někdy zlý pán a skrývá také spoustu nástrah a nebezpečí. Ale o tom možná zase někdy příště.

Sociální sítě

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?