()

Nejspíše valná většina z (nás) vás se denně pohybuje na internetu. S ním neodmyslitelně souvisí i sociální sítě. V dnešní době je naprosto běžné, že každý má alespoň na jedné z nich založený účet. A jedním takovým účtem to většinou nekončí. Proč? Odpověď je naprosto jednoduchá. Každý z nás chce objevovat neprozkoumaná zákoutí nových sociálních sítí, které se čas od času na internetu objeví. Před pár lety zaznamenal vysoký nárůst popularity dnes již naprosto známý Instagram, který po pár měsících nejspíš navždy převálcoval do té doby oblíbený Facebook. V posledním roce “frčí” zase tzv. Musica.ly, které je dnes známé pod názvem TikTok a jistě jste o něm už slyšeli.

Klady a zápory sociálních sítí

Všechny tyto sociální sítě mají jistě spoustu kladných vlastností, ale samozřejmě mají i ty záporné. A právě na ty nesmíme zapomínat. Na internetu totiž platí jedno nepsané pravidlo – co jednou na sociální síť napíšeš, vložíš nebo nahraješ, to tam už navždy v síti jedniček a nul zůstane. A vzhledem k tomu, že se na internetu dnes a denně pohybuje nespočet predátorů – lidí, kteří by ti mohli chtít ublížit – snaž se dopředu přemýšlet nad tím, zda fotky či videa, které na internet vkládáš nejsou příliš osobní či dokonce intimní. To samé platí pro soukromé chaty.

stalker

Pozor na data

Snaž se chránit sebe i své blízké třeba i tím, že u příspěvků nebudeš zveřejňovat svou polohu (místo, kde se právě nacházíš). Vyhneš se tak velkým nepříjemnostem se stalkery, kterým nemusí jít jen o to, aby tě vystrašili. Na sociální sítě nepřidávej ani příspěvek o tom, že se chystáš s rodiči na dovolenou. Tvůj profil (pokud je veřejný) můžou sledovat zloději, kteří by toho mohli využít a vzít ti i to, co máš tolik rád/a. Nejlepším řešením je upravit si nastavení profilu tak, aby co nejvíce příspěvků bylo veřejných pouze pro tvé (opravdové) přátele či jen pro tebe.

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?