()

Dnešní doba je plná technických vychytávek, moderních elektronických zařízení a rychlého internetu. Toho využívají zejména mladí lidé, kteří se nebojí sdílet podstatnou část svých zajímavých životů i nejrůznější společnosti pro zvýšení povědomí o jejich značce a získávání nových zákazníků. Víte, jak si díky Instagramu vydělat pár korun navíc nebo dostat produkt zdarma?

Tip č. 1: Promyslete obsah

Jednou z nejdůležitějších věcí ihned po založení profilu se stává druh obsahu, který chcete publikovat. Marketingové agentury ho označují také za koncept sociálních sítí a rozhodně se vyplatí jím řídit. Společnosti, se kterými můžete na Instagramu spolupracovat, hned poznají mladou slečnu nadšenou do make-upu a vědí, že jí mohou poslat nové kosmetické produkty. Jiná firma zase daruje nejnovější model stanu a spacáku ostřílenému horalovi, který ho vyzkouší a vyfotí při svém dalším dobrodružství. Máte v tom už jasno?

Zamyslete se také nad stylem příspěvků – volte například fotografie vyfocené pouze za výšku či šířku nebo každé fotce vytvořte stejný rámeček. Pohrajte si se svým „feedem“ a nebojte se ani videí!

Jaký obsah publikovat?

  • milovníci přírody – fotografie z přírody, tipy na zajímavá místa, vybavení
  • cestovatelé – navštívené destinace, tipy na výlety i hotely
  • maminky – příspěvky s tipy na výbavičku pro dítě, fotografie dítěte, společný život
  • módní nadšenci – kombinování outfitů, novinky z přehlídkových mol, propagace módních značek
  • make-up artisti/kadeřníci – sdílí své výtvory, novinky v oboru, tipy na kosmetické produkty
  • foodblogeři – sdílí svůj život plný jídla, tipů na restaurace, své recepty i kuchařky
  • trenéři – těla (fitness) i mysli (osobní rozvoj)

Tento seznam by mohl pokračovat do nekonečna, protože každý z lidí se pyšní jedinečnými vlastnostmi a dovednostmi. Ostatně na sítích platí – sdílej to, co umíš dobře a lidé tě budou milovat.

Tip č. 2: Tvořte originální fotografie

Tvořte vlastní originální obsah pro sebe a své fanoušky. Sdílejte střípky ze svého zajímavého života. Pokud jste lifestylový bloger – sem tam sdílejte rozečtenou knihu, vyfoťte kousek přírody nebo dejte fanouškům tip na novou restauraci ve vašem městě. Fotit můžete svým chytrým telefonem. Zvládne to opravdu každý.

Tip č. 3: Přidejte hashtagy

Hashtagy pomáhají vyhledat konkrétní obsah a ten hledají i samotné značky. Zkuste jich ke své příští fotce několik relevantních přidat.

Tip č. 4: Oslovte značky

Nečekejte, až vám na dveře zaklepe manager nejznámější kosmetické značky. Jako začínajícího influencera si vás pravděpodobně nikdo nevšimne. Jděte štěstí naproti a oslovte pro začátek malou drogerii, výrobnu svíček u vás ve městě nebo oblíbenou restauraci. Nabídněte jim fotografování jejich produktů/prostor/jídla a správu sociálních sítí. Buďte slušní, milí a piště spisovně!

Tip č. 5: Dodržuje pravidla

V České republice se spolupráce firem s influencery označuje jako #spoluprace nebo #ad. Je to fér především k vašim fanouškům. Nezapomeňte ani na smlouvyVýdělky z Instagramu se přiznávají jako každé jiné a smlouvě či dohodě podléhá i barterová spolupráce, kde je odměnou za provedenou práci pouze samotný produkt.

Nadchla vás možnost stát se influencerem a možnost přivydělat si pár korun navíc? Věřte, že nejlepší lidé v tomto oboru vydělávají pohádkové jmění a sociální sítě jsou jejich hlavní pracovní náplní. Začněte hezky pomalu, kvalitně a pro radost a uvidíte, kam vás sociální sítě zavedou.

Trochu srandy na konec.

zdroj: YouTube

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?