()

Na Tik Tok je v Česku stále více lidí, hlavně mezi mladými lidmi. Co všechno se tu dá vidět a zažít?

O Tik Toku

Původně čínská aplikace je určená k vytváření krátkých videoklipů o maximální délce až 15 sekund, případně si uživatelé mohou nahrávat krátká videa v rozsahu 3–60 sekund.

Už v roce 2018 se Tik Tok stal nejúspěšnější sociální sítí v USA. Rychle se tak zařadil k dalším populárním sociálním sítím – Facebooku, Twitteru i Instagramu. Celosvětově je na sociální síti už přibližně půl miliardy lidí.

zdroj: YouTube

A její koncept zaujal hlavně mladé lidi. Asi 41 % z nich je totiž ve věku mezi 16 až 24 lety, výjimkou nejsou ale ani teenageři v rozpětí 11 až 16 let. Není tak divu, že novinka neutekla ani některým celebritám. Na síti nechybí například Tony Hawk nebo Nick Jonas. Z Čechů je na Tik Toku třeba Martin Carev.

Bav se na síti

Prostřednictvím této aplikace tak máš možnost projevit svou kreativitu zejména v hudebních či tanečních videiích. Tik Tok nabízí také velké množství různých efektů, kterými natočené klipy dokážeš vylepšit. I mezi uživateli této sociální sítě se pochopitelně šíří různé virální výzvy.

Výhodou sítě Tik Tok je jednoduché použití. Jako uživatel máš totiž veškerý obsah dostupný potažením prstu. Na rozdíl například od Instagramu nemusíš nikoho sledovat. A co je nejlepší, nepotřebuješ si na síti zakládat žádný účet, pokud chceš pouze sledovat ostatní. Když se rozhodneš nahrávat vlastní obsah, svou registraci už mít musíš.

@marriette_97A kde pracuješ ty? Nebo kým bys chtěl/a pracovat?😋😅#nurselife #nurse #czech #smile #foryou #foryourpage♬ оригинальный звук – bekutape

Buď v bezpečí

I na Tik Tok tě mohou ohrožovat některá rizika. Problémem je kyberšikana, obsah se sexuální tématikou, případně také negativní až nenávistné komentáře.

Svůj profil si udržuj pod kontrolou. Nejvhodnější je nastavit si sdílení svého profilu na úroveň „soukromý“. Pak tvůj obsah nebude automaticky veřený. Pokud se utkáš s obsahem, který se tě jakýmkoli způsobem dotkne, řekni o tom nejlépe rodičům.

@angelaploy#corona #angelaploy #fun #ploy♬ เสียงต้นฉบับ – Angelaploy_official✅

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?