()

TikTok se stal za velmi krátkou dobu značně populárním médiem pro sdílení osobního obsahu. Jeho raketový boom je prakticky k nezastavení a válcuje všechny ostatní sociální sítě svou popularitou díky jednoduchosti užívání a přístupu prakticky odkudkoliv. Nevyžaduje zakládání účtu ani další podmínky, stačí si jen stáhnout aplikaci a můžete prohlížet tisíce krátkých videí od zcela neznámých tvůrců, kteří se přes prakticky noc stali významnými influencery. Stejně jako u ostatních sociálních sítí, i TikTok nabízí možnosti prezentace komerčního obsahu, vzhledem k řešení platformy však není prozatím velmi rozšířená, a tak sledování a hodnocení videí není přímou placenou reklamou přerušováno často.

Kde se TikTok vzal a jak porazil ostatní sociální sítě

TikTok je původně čínská sociální síť ByteDance, která se po sloučení s Music.ly globalizovala a dosáhla zcela nových rozměrů. V roce 2018, kdy její oslabil většinu ostatních zavedených médií především strukturou a snadným užíváním. TikTok slouží především jako platforma pro sdílení a hodnocení krátkých zábavných videí, které lze prolinkovat do dalších platforem. V současné době již TikTok funguje po celém světě a je možné si jej stáhnout v různých jazykových mutacích, čímž se výrazně přibližuje uživatelům.

V době nástupu na globální trh nadchnul TikTok především svou jednoduchostí a přístupností. Přestože se řada gigantů snažila konkurovat podobnými aplikacemi (například Facebook přišel s vlastní aplikací Lasso pracující se stejnou koncepcí, ale o poznání menším rozsahem možností úpravy videa a přidaných funkcí) nebo rozšíření vlastních platforem o nové prvky (Instagram nyní umožňuje pokročilé zpracování videa), nepodařilo se jim TikTok porazit a ten je nyní jednou z nejstahovanějších aplikací vůbec.

Nebezpečí na TikToku

Hranice pro vstup do sociální sítě je 16 let zejména kvůli možnosti prohlížet obsahy, které nejsou určené nižším věkovým kategoriím – tyto však bývají vybaveny minimální ochranou. Společnost, která TikTok vlastní již několikrát čelila soudu v několika zemích kvůli nevhodnému obsahu. Na síti také funguje řada podvodných účtů, které mohou být velmi nebezpečné pro uživatele jak kvůli sdílenému obsahu, tak kvůli minimální ochraně osobních údajů. Pokud tedy TikTok používáte, dodržujte základní pravidla bezpečnosti na internetu. Nesdílejte příliš osobní informace a komunikujte výhradně s uživateli, kteří jsou ověření.

 

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?