()

Přemýšlíte někdy nad tím, proč je dobré brát sociální sítě s rezervou? Určitě nám Instagram či Facebook nabízí velké množství zábavy a inspirace, proto je většinou využíváme. V tom je nepopiratelně jejich přínos. Nicméně, znáte přísloví „dobrý sluha, ale zlý pán“? Pro sociální sítě platí přímo ukázkově! V dnešní době, kdy se mnohdy část našich životů odehrává na internetu, se může velmi lehce stát, že nám sociální sítě přerostou přes hlavu.

V čem vězí hrozba sociálních sítí?

a) Vidíme jen zlomek reality

Pokud vlastníte profil na některé ze sociálních sítí, sami víte, jak to chodí. Vy se rozhodujete, co s ostatními chcete sdílet, co zveřejníte. Máte možnost ovlivnit úhel pohledu těch, co na váš profil zavítají. Nasadíte jim na nos brýle s filtrem, přes který vás vidí. Ať už vědomě, nebo ne, všichni to děláme. I ti nejupřímnější instagrameři postují převážně krásné fotky, na kterých jim to sluší a vypadají spokojeně. Málokdo má profil plný ošklivých nebo ubrečených fotek.

Tak to je. Ale často zapomínáme, že svět sociálních sítí je jen jakási iluze. Není to realita. Máme pocit, že život je (nebo by měl být) tak perfektní a sluníčkový, jako jej vnímáme z profilů influencerů, které sledujeme.

Ale my nevidíme za to, co se děje za jejich příspěvky. Co všechno jejich život obnáší. Většinou netušíme, o jejich problémech a propadáme dojmu, že je nemají. Jenže každý má nějaké. A je dobré si uvědomit, že stejně jako si vybíráme my, co sdílíme, vybírají si to i oni.

instagram a čas
zdroj: pixabay.com

b) Máme nutkání se srovnávat

Tato hrozba navazuje na tu předchozí. Tím, že vidíme věci zkresleně, zabarveně, vypadají často dokonalejší, než doopravdy jsou. Lidi na sítích jsou krásní a úspěšní. A my si v té záplavě krásných obličejů, drahého oblečení a vysportovaných těl můžeme připadat méněcenní.
Srovnáváme se s ostatními a máme pocit, že my nikdy nebudeme tak hezcí/hubení/úspěšní jako oni. Zkuste se těmto pocitům vyvarovat. Uvědomte si, že to, co vidíte na sociálních sítí je vždy jen výběr toho nejlepšího. Že ani influenceři nevypadali takto dobře vždycky.

A taky zkrátka to, že je důvod, proč jsme tak různorodí. Každý člověk je jedinečný. Každý máme nějaké přednosti a talenty. To, že zrovna v něčem nejsme tak skvělí, jako XY vůbec neznamená, že bychom byli míň. Jste dobří zase v něčem jiném. Převezměte kontrolu nad svou myslí a přestaňte se porovnávat!
Berte sociální sítě jako zpestření a zdroj inspirace, ale nenechte je ovládat váš život nebo vaše pocity. 🙂

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?