()

Zdravý životní styl, kondice, posilování, důraz na životosprávu, správné stravovací návyky; to jsou pojmy, které dnes znějí všude kolem nás. Od nepaměti se ví, že pro zdraví je však nejdůležitější právě pohyb. Ne všem ovšem vyhovuje tvrdý workout v posilovně, mnozí proto kupují své první běžecké boty a začínají pobíhat po městech a lesích. Obliba joggingu i běhu obecně rapidně roste a nám se nabízejí nejrůznější vychytávky, jak si tuto aktivitu zpříjemnit. Jednou takovou vychytávkou je i interaktivní akční hra pro mobilní telefony, která propojuje běh a adrenalin zombie apokalypsy.

zdroj: YouTube

Zapni, sbírej, uteč

Zombies, Run! je aplikace s geniálním nápadem. Zábavnou formou přiměje člověka k běhu, který ho baví a posouvá kupředu ve hře. Běžec se vžije do jednoho z mála přeživších postapokalyptického světa, který se snaží dostat na poslední lidskou základnu a je jen na konkrétním hráči, jestli to zvládne nebo nakrmí zombie. Díky sluchátkům může každý prožít jedinečné dobrodružství, slyší blížící se nepřátele, rytmus srdce a akční hudbu v pozadí. Hudba je vůbec silnou součástí Zombies, Run!, protože jako podtext lze nastavit uživatelův play list, který se přizpůsobí hře. Aplikace naplánuje trasu díky GPS, po cestě rozmístí důležité komodity pro přežití a běžec se snaží dostat na určité místo, získat surovinu a vrátit se zpět. Díky tomuto systému si lze vždy doma ze získaného materiálu vylepšovat svou vlastní základnu. Za zmínku také stojí funkce, která hlídá běžcovo tempo a pokud hráč zpomalí, okamžitě uslyší křik blížících se nepřátel a musí velmi intenzivně přidat, aby se zachránil. Na pozadí se vypráví příběh neslavného konce lidstva, je sice v angličtině, ale pro porozumění stačí úroveň B1-B2. Hra také vytváří podrobné statistiky o běhu a vývoji příběhu, které je samozřejmě možné sdílet s přáteli. Některé funkce jsou sice zpoplatněny, ale hrát se dá dobře i bez placení. Zombies, Run! je k dostání zdarma na App Store či Google play; v zařízení s Android zabere okolo 22 MB.

  • Běh hravou formou
  • Silná atmosféra
  • Hudba
  • Statistiky

Stáhni ZDE na Google play

Tato hra je skvělou ukázkou toho, že hry, nejrůznější aplikace a technologie nemusejí vést jen k obezitě a nepodporují lenost, jak se občas s oblibou říká. Tuto formu zlepšování kondice jistě ocení každá dobrodružná duše, protože Zombies, Run! má skutečně silnou atmosféru a běh se díky ní nestává jen nenáviděnou nutností.  Je to ideální způsob, jak začít s během, zvlášť pro jedince, kteří chtějí nevšední motivaci a notnou dávku zábavy.

zdroj: YouTube

Jak ti líbil článek?

Kliknutím hodnoťte!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento článek.

Je nám líto, že tento článek pro vás nebyl užitečný!

Pojďme vylepšit tento příspěvek!

Řekněte nám, jak můžeme tento článek vylepšit?